حسابداری افزون حساب شیراز

حسابداری صنعتی چیست و چه وظایفی دارد ؟

حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی

یکی از شاخه های علم حسابداری، حسابداری صنعتی است. در واقع میتوان گفت حسابداری صنعتی وظیفه محاسبه بهای تمام شده محصولات را دارد. این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

حسابداری صنعتی چیست ؟

حسابداری صنعتی که با نام حسابداری بهای تمام شده نیز در نظر گرفته می شود، یکی از انواع و شاخه های حسابداری است که وظیفه اصلی آن محاسبه و برآورد بهای تمام شده محصولات تولید شده توسط شرکت می باشد.

اهمیت حسابداری صنعتی چیست؟

یکی از اصلی ترین اهداف این نوع حسابداری در واقع تفکیک کردن درآمد، هزینه و محاسبات سود و زیان مربوط به آنها است

حسابداری صنـعتی را میتوان برای کم کردن هزینه ها در نظر گرفت. این وع حسابداری اطلاعات دقیقی از هزینه های هر مرحله از تولید یک محصول به طور مشخص تعیین می کند.

وظایف حسابداری صنعتی چیست ؟

این نوع حسابداری کاربردهای مختلفی دارد که شامل :

موسسه حسابداری میتواند به شما در این زمینه کمک کند. بهترین مراکز را در لینک درج شده قرار داده ایم.

روش های حسابداری صنعتی

در مؤسسات تولیدی یا کارخانه‌ها به علت نوع فعالیت و همچنین شکل فروش محصولات، نیاز مدیریت به اطلاعات بهای تمام شده تولیدات، بسیار دقیق و حساس است؛ زیرا در این نوع از مؤسسات به این دلیل که محصول نهایی از ترکیب مواد و هزینه‌های تبدیل که همان دستمزد نیروی کار مستقیم و هزینه‌های سربار است تولید می شود. به همین علت باید توجه خاصی به اقلام تشکیل دهنده بهای تمام شده داشته باشیم. از طرفی مدیریت در تلاش است تا با استفاده از روش‌های مختلف و حساب‌های کنترلی در هر زمان که نیاز باشد در کمترین فرصت اطلاعات مربوط به بهای تمام شده محصولات را در اختیار بگیرد. مسلماً این مسئله از وظایف اصلی حسابداران است. حسابداران با استفاده از روش‌های مختلف به این کار اقدام می‌کنند.

انواع هزینه یابی در حسابداری صنعتی

هزینه یابی در این نوع حسابداری انواع مختلفی دارد که شامل :

هر گونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از همراهیتان

خروج از نسخه موبایل